Strona główna » Najlepsze atrakcje i zabytki w Kolonii

Najlepsze atrakcje i zabytki w Kolonii

Najlepsze atrakcje i zabytki w Kolonii

Kolonia to czwarte co do wielkości miasto Niemiec, które słynie z wielu zabytków i malowniczych zakątków. Położona na zachodzie kraju w Nadrenii Północnej – Westfalii od lat przyciąga turystów z całego świata, w tym także z Polski. Dowiedz się co warto zobaczyć w Kolonii.

Kolonia - zwiedzanie. Co warto wiedzieć?

Kolonia stanowi bardzo ważny niemiecki węzeł komunikacji kolejowej, dlatego może być doskonałym punktem wypadkowym do innych miast w tym pięknym kraju. Bez problemu możemy dolecieć do niej samolotem lub dojechać pociągiem – na przykład z Berlina, do którego prowadzą kursy kolejowe z wielu polskich miast.

Chociaż Kolonia jest stosunkowo dużym miastem zamieszkanym przez ponad milion mieszkańców, większość jej najważniejszych atrakcji znajduje się w obrębie centrum. Właśnie dlatego przed wyjazdem warto dokładnie przeanalizować najprostszy transport wiodący tam z naszego miejsca zakwaterowania. Kiedy już znajdziemy się w centrum miasta, wszystkie zabytki warte zobaczenia będziemy mogli zwiedzić podczas pieszego spaceru. Warto pamiętać, że Kolonia jest miastem, w którym komunikacja miejska funkcjonuje dosyć sprawnie, dlatego nawet nocowanie poza centrum nie powinno stanowić dla turysty dużego problemu.

W najważniejszym miejscu turystycznym w pobliżu dworca głównego i katedry znajduje się centrum informacji turystycznej, z którego możemy skorzystać za każdym razem, kiedy mamy jakiś problem.

Kolonia, Niemcy – ciekawe miejsca w mieście

Centralnym puntem turystycznym Kolonii i jednocześnie jej najważniejszym zabytkiem jest monumentalna katedra gotycka pod wezwaniem św. Piotra i Najświętszej Marii Panny. Budowa tej niezwykłej świątyni rozpoczęła się w 1248 roku i trwała z przerwami prawie sześćset lat. W katedrze znajdują się relikwie Trzech Króli. Kościół udostępniony jest do zwiedzania, stanowi także doskonały punkt widokowy, na który można dostać się, wchodząc na jedną z wież. Warto także skorzystać z okazji i zwiedzić bogaty skarbiec katedry, który udostępniony jest turystom.

Kolejnym punktem na mapie stolicy Nadrenii, który koniecznie należy zobaczyć, jest Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud. Jest to jedno z największych muzeów w Niemczech, w którym znajduje się największy w Europie zbiór malarstwa średniowiecznego. Cenne zabytki możemy obejrzeć także w słynnym Muzeum Rzymsko-Germańskim, w którym znajduje się piękna rzymska mozaika podłogowa, która przedstawia sceny z życia greckiego boga – Dionizosa. Tam też możemy na własne oczy zobaczyć zbiory archeologiczne, będące świadectwem najdawniejszej historii miasta i jego okolic. Miłośnikom bardziej nowoczesnej sztuki z pewnością spodoba się muzeum Ludwig, w którym znajduje się największy poza USA zbiór dzieł sztuki z nurtu pop art.

Kolonia słynie także z bogatego ogrodu zoologicznego, przy którym znajduje się piękny ogród Flora Koln. Na koniec warto wybrać się na drugą stronę rzeki, gdzie znajduje się punkt widokowy KölnTriangle, z którego można zrobić piękne zdjęcie panoramy miasta.

Kolonia - niemieckie miasto, które warto zobaczyć

Fantastyczne i piękne miasto będące kulturalną, historyczną i gospodarczą stolicą Nadrenii – to właśnie Kolonia. Atrakcje które oferuje to miasto są zdecydowanie warte zobaczenia, a ponadto  stanowi ono znaczący węzeł kolejowy, dysponuje rozbudowaną komunikacją miejską i jest bardzo przyjazne turystom. Właśnie dlatego niezależnie od pory roku warto je odwiedzić. Żeby wypad był udany dobrze zawczasu pomyśleć o noclegu. Niedrogim i wygodnym rozwiązaniem będzie wybór hotelu pracowniczego, którego rezerwacji można dokonać na stronie: hotel-pracowniczy.pl.