Strona główna » Kolonia – najważniejsze informacje o mieście

Kolonia – najważniejsze informacje o mieście

Kolonia - najważniejsze informacje o mieście

Kolonia to miasto położone w kraju związkowym Nadrenia Północna- Wstfalia w Niemczech. To największe miasto w kraju związkowym oraz czwarte pod względem wielkości w całych Niemczech. Największa rzeka w Kolonii to Ren. Niezaprzeczalnie najbardziej znaną wizytówką miasta jest katedra gotycka, która należy do jednych z największych w Europie. Kolonia poza swoją historyczną stroną jest miastem rozwiniętym pod względem infrastrukturalnym i gospodarczym, dzięki czemu stwarza duże możliwości edukacji i rozwoju.

Kolonia - historia miasta

Kolonia jest jednym z najstarszych niemieckich miast. Jego początki sięgają aż roku 50 n.e. kiedy to zostało założone przez cesarzową Agrypinę. Kolonia wówczas stała się jednym z ważniejszych miejsc dla Imperium Rzymskiego. Od 1288 Kolonią rządzili jej mieszkańcy, natomiast w 1475 roku otrzymała status Wolnego Miasta Rzeszy. Od roku 1795 przez prawie 20 lat Kolonia znajdowała się w granicach Francji i uznawana była za przygraniczne miasto Francuskie. W czasie II Wojny Światowej miasto zostało bardzo zniszczone, a jego odbudowa trwała aż do lat 90-tych.

Kolonia - demografia i struktura miasta

Miasto Kolonia liczy obecnie ponad milion mieszkańców. Tak jak pod względem wielkości, Kolonia pod względem ilości mieszkańców jest czwartym miastem w Niemczech. Gwałtowny wzrost liczby ludności w Kolonii miał miejsce w przeciągu kilku ostatnich lat, głównie za sprawą osadzenia się tutaj ludności z innych krajów, gównie z Turcji. Mapa Kolonii podzielona jest na 9 dzielnic administracyjnych i 86 części miasta. Przez całe miasto przebiega rzeka Ren. Całkowita powierzchnia miasta wynosi około 405 km kwadratowych.

Kolonia - miejsce pracy i edukacji

Wielu mieszkańców Kolonii to obywatele innych krajów, którzy przyjechali tutaj w celach edukacyjnych lub zarobkowych. W Kolonii znajduje się wiele siedzib dużych firm, hal produkcyjnych czy magazynów, które potrzebują rąk do pracy. Również wysoki poziom edukacji na uniwersytetach i w szkołach sprowadza tu wielu uczniów i studentów. Duża liczba zagranicznych pracowników generuje duże zapotrzebowanie na miejsca noclegowe. Nie każdy z pracowników wynajmuje samodzielne mieszkanie, stąd duże występowanie tak zwanych hoteli pracowniczych, gdzie wynajmowane są pokoje dla pracowników różnych branż. Strona hotel-pracowniczy.pl pomaga znaleźć Polakom miejsca noclegowe w Kolonii.


Kolonia to niezwykle piękne i ciekawe miasto, które oprócz swojego uroku oferuje duże możliwości rozwoju zawodowego. Duże skupisko firm oraz dobrze rozwinięta infrastruktura sprawiają, że miasto jest dobrą lokalizacją na inwestycje. Warto więc zamieszkać w Kolonii i poznać to miasto od wewnątrz.